Образовательная платформа
Изображение для плашки ЧП Участвует в распродаже Скидка 35%
действует 0 днів 00:00:00
Курс

Захист інтелектуальної власності

Захист інтелектуальної власності

Партнер: Патентное бюро «Гардиум»

Навчимо керувати правами на продукти інтелектуальної власності. Пояснимо, як захистити об’єкти інтелектуальної власності, перетворити їх на актив компанії і монетизувати.

Курс розроблено спільно з бюро «Гардіум»

«Гардіум» — лідер в галузі захисту інтелектуальної власності, на думку юридичних рейтингів World Trademark Review 1000, Best Lawyers, Право-300 і «Коммерсантъ». З 2004 року «Гардіум» зареєстрував 18 000 об’єктів для 13 000 клієнтів, серед яких ГК «ПІК», Авіакомпанія «Росія», УАЗ, KNAUF, Lactalis.

Кому підійде цей курс

 • Юристам in-house

  Юристам in-house

  Навчяться успішно захищати інноваційні розробки компанії. Зможуть перетворити ІВ на актив компанії.

 • Юристам-консультантам і адвокатам

  Юристам-консультантам і адвокатам

  Вивчать особливості реєстрації товарних знаків і захисту ОІВ. Зможуть консультувати великі компанії зі сфер IT, FMCG, корпоративного сектору і збільшити клієнтську базу.

 • Продакт-менеджерам, фахівцям відділів інновацій і технологій

  Продакт-менеджерам, фахівцям відділів інновацій і технологій

  Дізнаються, як забезпечити охорону нематеріальних активів компанії та зберегти конкурентоспроможність продуктів.

 • Експертам з ІВ і патентним повіреним

  Експертам з ІВ і патентним повіреним

  Дізнаються сучасні тенденції судової практики. Навчяться взаємодіяти із Роспатентом і підтримувати свою позицію в суді.

Співробітники навчяться

 1. Захищати об'єкти ІВ у сфері IT

  Навчяться підбирати спосіб захисту ОІВ і готувати доказову базу. Дізнаються, як довести авторство і захистити вебсайти, доменні імена, програми і бази даних.

 2. Керувати портфелем ОІВ

  Вивчать економічні та правові аспекти керування портфелем ОІВ. Навчяться створювати IP-BOX і працювати із ліцензуванням і реалізацією складених ОІВ.

 3. Оцінювати ризики

  Дізнаються, як оцінити юридичні ризики під час роботи зі складними ОІВ. Зрозуміють, що може перешкодити отриманню права авторства або патенту.

 4. Регулювати міжнародні суперечки

  Вивчать порядок реєстрації ОІВ у міжнародних системах. Навчяться регулювати спори у Всесвітній організації інтелектуальної власності.

 5. Взаємодіяти із держслужбами

  Отримають готовий алгоритм роботи з Роспатентом і ФАС. Зрозуміють, як подолати можливі складнощі, отримати патент і зареєструвати товарний знак.

 6. Монетизувати ІВ

  Дізнаються, як за підтримки фахівців з оцінки ОІВ перетворити запатентовану інтелектуальну власність на актив компанії.

Як проходить навчання

 1. Навчаємо у зручний час

  Кожен урок — це відеолекція на 10-20 хвилин. Достатньо однієї години на день, аби займатися без шкоди для роботи.

   Навчаємо у зручний час
 2. Перевіряємо знання на практиці

  Експерт перевіряє домашні завдання, дає корисні поради і відповідає на питання.

   Перевіряємо знання на практиці
 3. Контролюємо процес навчання

  У кожного співробітника є куратор, який стежить за прогресом і дає статистику за результатами.

  Контролюємо процес навчання
 4. Слухач курсу захищає диплом

  У дипломній роботі слухачі курсу розроблять проєкт захисту інтелектуальної власності для свого бізнесу.

  Слухач курсу захищає диплом

Програма

На слухачів чекають онлайн-лекції та практичні завдання на основі реальних кейсів.

 • 28 тематичних модулів
 • 112 онлайн-уроків
 1. Поняття і змістовні аспекти інтелектуальних прав

  Навчимо розробляти правову позицію, підбирати і правильно застосовувати правовий інструментарій.

 2. Огляд об'єктів виняткових прав

  Навчимо орієнтуватися у розмаїтті ОІВ, виявляти їх ключові ознаки і застосовувати правові норми для захисту об'єктів інтелектуальної власності.

 3. Товарні знаки і знаки обслуговування як засоби індивідуалізації товарів і послуг

  Навчимо підбирати класи для товарів і послуг за міжнародною системою. Пояснимо, які позначення не можна реєструвати в якості товарного знаку. Розповімо, як виділяти і долати відносні перешкоди під час реєстрації товарного знаку.

 4. Міжнародний і загальновідомий товарні знаки

  Роз'яснимо порядок міжнародної реєстрації товарного знаку за Мадридською системою. Розповімо, коли потрібно захищати позначення в якості загальновідомого і як це правильно зробити.

 5. Фірмове найменування і комерційне позначення

  Розповімо, якими є обмеження під час вибору фірмового найменування. Пояснимо, як передавати права на комерційне позначення. Навчимо правильно підбирати й оформляти докази, а також складати стратегію для захисту прав на фірмове найменування і комерційне позначення.

 6. Винахід і корисна модель. Як вибрати правильний спосіб захисту

  Роз'яснимо законодавчі вимоги до винаходу і корисної моделі як до об'єктів ІВ. Розповімо, який порядок отримання патенту відповідно до міжнародних систем патентування.

 7. Промисловий зразок. Порівняння з товарним знаком

  Пояснимо особливості промислового зразка як об'єкта ІВ. Навчимо оцінювати можливість патентування промислового зразка. Роз'яснимо відмінності правової охорони і правового режиму товарного знаку та промислового зразка.

 8. Вебсайт. Правове регулювання як об'єкта ІВ

  Навчимо визначати правовий статус сайту через сукупність об'єктів ІВ. Пояснимо, як підібрати спосіб захисту прав контенту і дизайну сайту.

 9. Доменне ім'я. Правова природа та правозастосування

  Розповімо, який правовий статус є у доменного імені з погляду об'єктів цивільних прав. Пояснимо, як визначити відповідача за доменними спорами, підготувати процесуальний документ і побудувати стратегію захисту.

 10. Програма для ЕОМ. Ризики переробки (модифікації) та адаптація

  Навчимо доводити авторство і захищати авторські права на програму для ЕОМ. Пояснимо, як передавати права за ліцензійним договором і договором про відчуження виключних прав. Розберемо межі допустимої переробки та адаптації програми.

 11. Складний об'єкт авторського права. Аудіовізуальний твір

  Навчимо визначати частки в авторському праві між створювачами складного об'єкту. Розповімо, як захистити інтереси продюсера у разі надання прав за ліцензією. Пояснимо, як захистити контент від незаконного використання в Інтернеті.

 12. Правовий режим баз даних. Охороноздатність їх складових елементів

  Розберемося, що потрібно для визнання автором бази даних. Навчимо виявляти критерії для визнання права авторства щодо баз даних. Навчимо відрізняти правове регулювання елементів баз даних. Пояснимо, які способи захисту запропонувати замовнику для наповнення бази даних.

 13. Ноу-хау. Способи виявлення, оформлення та використання. Комерційна таємниця

  Навчимо виявляти і юридично оформляти ноу-хау так, аби його не розкрили. Пояснимо порядок майнової оцінки ноу-хау і постановки його на облік.

 14. Найменування місця походження товару і географічне зазначення

  Розповімо, як реєструвати права на найменування місця походження товару і географічне зазначення. Розберемо порядок включення їх до товарного знаку

 15. Капіталізація. Вартість інтелектуальної власності та способи її збільшення

  Пояснимо, як знайти, оцінити і поставити на баланс невраховану інтелектуальну власність. Розповімо, як збільшити вартість інтелектуальної власності та врахувати податкові наслідки.

 16. Ефективне управління інтелектуальною власністю. Автоматизація на базі IPTech рішень

  Розповімо, якими способами можна автоматизувати і алгоритмізувати об'єкти інтелектуальної власності. Пояснимо, як консолідувати портфель інтелектуальної власності та ефективно керувати ним.

 17. Митний реєстр об'єктів виняткових прав. Припинення контрафакту

  Розберемо переваги, недоліки і особливості під час роботи з МРОІВ. Розповімо, як боротися з паралельним імпортом і контрафактом за допомогою митних органів.

 18. Службові твори

  Розповімо, як правильно скласти трудовий договір для службового твору. Навчимо відрізняти службовий твір від твору, створеного за договором авторського замовлення.

 19. Договір авторського замовлення

  Навчимо складати договір авторського замовлення з наступним відчуженням або наданням у користування виняткових прав. Пояснимо порядок пред'явлення претензій третіми особами до виконавця

 20. Франчайзинг

  Розповімо, як працює договірна конструкція франчайзингу та як вона співвідноситься з ліцензійним договором. Навчимо структурувати угоду за моделлю франчайзингу. Розберемо можливості просування товарів через франчайзинг і дистриб'юторський договір.

 21. Ліцензійний договір

  Навчимо формулювати умови договорів про відчуження або надання у користування виняткових прав. Розповімо, які особливості у ліцензій щодо різних об'єктів ІВ.

 22. Договір про відчуження виключних прав

  Розповімо, як складати договір відчуження виключних прав і давати правову оцінку. Змалюємо механізм продажу прав на торгах.

 23. Застава виняткових прав: обмеження і способи структурування

  Навчимо орієнтуватися в особливостях застави виняткових прав і виконання договору такої застави. Пояснимо, як врахувати особливості застави виняткових прав при складанні договору. Розповімо, як грамотно консультувати клієнта з питання виконання такого договору.

 24. Спори з підтвердження розрізняльної здатності товарних знаків

  Навчимо доводити розрізняльну здатність при унікальному співвідношенні складових елементів. Розповімо, якими способами можна оскаржити чужий товарний знак у зв'язку із втратою розрізняльної здатності.

 25. Оскарження товарного знаку

  Розповімо, як анулювати товарний знак у зв'язку з невикористанням. Пояснимо порядок оскарження чужого товарного знаку за абсолютними підставами. Навчимо оскаржувати заявки на товарний знак, подані третіми особами.

 26. Оскарження патентів

  Навчимо оскаржувати патент на підставі порушення авторських прав, відсутності промзастосовності та виходу за межі формули у разі її зміни.

 27. Притягнення до відповідальності порушників прав на промислову власність

  Розповімо, як пропонувати клієнтам нестандартні способи боротьби з контрафактом. Розберемо способи захисту патентів. Пояснимо, як розрахувати компенсацію за порушення прав на об'єкти патентних прав.

 28. Притягнення до відповідальності порушників прав на засоби індивідуалізації

  Розповімо про види та форми недобросовісної конкуренції у сфері використання ОІВ. Розберемо способи захисту засобів індивідуалізації. Навчимо визначати та обґрунтовувати ціну позову.

 29. Дипломний проєкт. Проєкт захисту об'єкту інтелектуальної власності

  Учасники попрацюють із навчальним кейсом – складним об'єктом інтелектуальних прав, що поєднує кілька правових режимів. Доведуть охороноздатність кожного з елементів, запропонують способи їх захисту, підбору доказів і оформлення відповідних прав.

Викладачі

Олексій Абрамов

Олексій
Абрамов

Керуючий партнер «Гардіум»

Заступник голови Ради з інтелектуальної власності ТПП РФ. Співзасновник IPTech-платформи для автоматизації роботи з IP «Гардіум.ПРО». 16 років юридичної практики у сфері ІВ, M&A, арбітражному судочинстві, зокрема в компаніях «Мечел», «Євраз», «Російське вугілля», РАТ «ЄЕС», «Росбілдінг».

Ірина Рєзнікова

Ірина
Рєзнікова

Старший партнер «Гардіум»

Розробляла законопроекти у сфері інвестиційної діяльності. Експерт з роботи з інтелектуальною власністю і арбітражного судочинства. Серед клієнтів – Knauf, ГК ПІК, Lactalis Group. Проєкти відзначено рейтингами «Право300», «Коммерсантъ», WTR1000.

Наталія Іванова

Наталія
Іванова

Керівник проєктів «Гардіум»

Понад 10 років юридичної практики в консалтингу. Викладає авторське право у Британській вищій школі дизайну, читає лекції в Школі сучасної фотографії. Створювач групи «Інтелектуальна власність – практика судів» для неюристів. Серед клієнтів – творчі та медійні персони, дизайнери з топ-100 рейтингу AD.

Данило Філатов

Данило
Філатов

Юрист бюро «Гардіум»

Випускник юридичного факультету МГУ ім. М.В. Ломоносова, власник диплому з відзнакою. Професійно займається інтелектуальним правом, роботою із договорами, структуруванням угод і судовим представництвом.

Навчання на курсі у корпоративному форматі

 • Ви вибираєте формат навчання і кількість учасників.
 • Ми складаємо програму і графік занять.
 • Ваші співробітники вчаться у зручний час і здають проміжні роботи.
 • Ви отримуєте результати навчання кожного співробітника від персонального т’ютора.
Навчання на курсі у корпоративному форматі
 • Старт курсу: 25 січня
 • Залишилося: 8 місць

Вартість навчання

 • Розстрочення на 12 місяців
 • 1 565 ₴/мес
  • 18 776 ₴
  • 28 886 ₴
Изображение для плашки ЧП Участвует в распродаже Скидка 35%
действует 0 дня 00:00:00

Крок 1. Оберіть варіант сплати

Крок 2. Заповніть контактні дані

Схоже відбулася помилка. Спробуйте відправити знову або перезавантажте сторінку.

Натискаючи на кнопку, я погоджуюся на обробку персональних даних і з правилами користування Платформою

Натискаючи на кнопку, я погоджуюся з публічною офертою і політикою обробки персональних даних

Дякуємо!

Ваша заявка успішно відправлена

Часто задавані питання

 • Чи підійде мені цей курс, якщо я не займався захистом ІВ?

  Цей курс розраховано на юристів з невеликим практичним досвідом, але гарною теоретичною базою. Якщо ваші співробітники вчилися на юридичному або зараз працюють юристами — цей курс для них.
 • Який графік навчання? Чи вийде суміщати його з роботою?

  Учасники зможуть вивчати матеріали курсу у зручному режимі, суміщати навчання з роботою та особистим життям. Більш того, всі уроки будуть доступними й після закінчення курсу.
 • Скільки годин на тиждень мені потрібно буде приділяти навчанню?

  Все залежить тільки від слухача. У середньому наші студенти займаються від трьох до п’яти годин на тиждень.
 • Я зможу спілкуватися з викладачами?

  У студентів буде куратор у Telegram-чаті, а перевіряючий викладач прокоментує домашні завдання і дасть корисні поради. Учасники курсу зможуть перейняти досвід, професійні знання та лайфхаки.
 • Чи діють якісь програми на виплат?

  Так, купити курс можна на виплат — і спланувати свій бюджет, розбивши всю суму на невеликі щомісячні платежі. Суму щомісячного платежу для самостійних учасників вказано в блоці «Вартість навчання».